Czy stół rozkładany to dobry pomysł?

Stołów w sklepach jest dużo, ale w przypadku jadalni dobrym rozwiązaniem mogą być stoły rozkładane. Dzięki nim można bowiem zawsze uzyskać dodatkowe miejsce.

Stół rozkładany ma wiele zalet. Pierwsza z nich to oczywiście możliwość rozłożenia blatu. Dzięki temu owalny stół zamienia się w okrągły, a ten prostokątny się wydłuża. W ten sposób można uzyskać dodatkowe miejsce dla gości. To świetne rozwiązanie na imprezę organizowaną w domu czy uroczysty obiad. Sprzedawane obecnie w sklepach stoły rozkładane są bardzo łatwe w obsłudze. Do tego celu służą bowiem proste, synchroniczne prowadnice. Całość zajmuje parę chwil. Stół bez problemu można również szybko złożyć i przenieść w inne miejsce.

Jednak oczywiście takie stoły mają i swoje wady. Przede wszystkim niestety nie należą one do najtańszych mebli. Poza tym na powierzchni blatu po jego rozłożeniu tworzą się mało estetyczne przerwy. Jednak tutaj posiłkować można się ceratą czy obrusem i je po prostu zakryć. W zasadzie biały obrus niezależnie od okazji prezentuje się dobrze. Okazuje się więc, że rozkładany stół to rozwiązanie o sporej ilości zalet. Wiele zależy od tego, jak dużo miejsca jest w mieszkaniu oraz jak duża liczba gości je odwiedza.