Łóżko z palet – wykonanie

Jeśli zdecydujemy się na umieszczenie w naszej sypialni elementu tak wyjątkowego, jakim jest paletowe łóżko mamy dwie możliwości. Zlecenie wykonania mebla profesjonalistom, bądź też stworzenie go samodzielnie od podstaw.

Jeśli mamy choćby minimalne zdolności manualne to bez większego problemu powinniśmy dać radę wykonać własnoręcznie takie łóżko.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim musimy zdobyć palety w dobrym stanie. Sporo osób oferuje je za darmo lub niewielkie pieniądze na portalach z ogłoszeniami.

Kolejnym krokiem jest zaopatrzenie się w dużą ilość papieru ściernego, śruby oraz farbę do drewna.

Konieczne jest dokładne wyszlifowanie wszystkich zakamarków palet, aby podczas użytkowania nie zrobić sobie krzywdy, ani nie uszkodzić materaca, czy też pościeli.

Po zadbaniu o powierzchnię palet konieczne jest ich połączenie. Ilość możliwości jest ogromna i tak naprawdę ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia i ewentualnie przestrzeń, jaką mamy do zagospodarowania w sypialni.

Bardzo ciekawie prezentują się łóżka z palet o znacznie większej podstawie od materaca. Wezgłowie łóżka możemy wykonać również z drewnianych palet lub kupić gotowe tapicerowane.

Końcowym etapem jest pomalowanie otrzymanego stelażu na oczekiwany kolor i pozostawienie do wyschnięcia.