Meble industrialne – meble z charakterem

meble industrialne

Meble w stylu industrialnym to ostatni krzyk mody, jeśli można użyć takiego sformułowania. Moda na to, co wyglądem przypomina sprzęty używane w dawnych fabrykach czy zakładach przemysłowych, pojawiła się na polskim rynku wraz z ofertą loftów, czyli mieszkań budowanych właśnie w takich starych budynkach poprzemysłowych. Styl ten tak bardzo przypadł Polakom do gustu, że dziś meble industrialne są używane w wielu innych typach pomieszczeń.

Gdzie pasują meble industrialne?

Meble takie nadają się w zasadzie do każdego pomieszczenia. Często bowiem nie całe wnętrza są dekorowane taki meblami, a stanowią one raczej ozdobę. Nierzadko, w całym pomieszczeniu znajduje się tylko jeden mebel tego typu, np. biurko. To jednak wystarczy, aby nadać charakteru całemu wnętrzu. Ponadto, industrialne meble spotyka się w miejscach publicznych, takich jak kawiarnie czy puby.

Jakie industrialne meble można kupić w polskich sklepach?

Najczęściej oferowane są meble z blatem, czyli wszelkiego rodzaju stoły, stoliki, ławy czy biurka. Ponadto można kupić szafy, szafki, półki, komody, czyli meble do przechowywania rzeczy. Poza tym wśród mebli industrialnych można znaleźć krzesła, taborety czy wieszaki. Do kompletu można kupić wiele dodatków, również w stylu industrialnym.