Nóżki meblowe – ich rodzaje i funkcje

Każdy mebel powinien być wyposażony w odpowiednie nóżki, które zapewnią mu doskonały wygląd oraz odpowiednią stabilność.

Funkcje nóżek meblowych

Nóżki meblowe to element, który przez bardzo wiele osób jest bagatelizowany. Piękne i fantazyjne kształty nóżek nie tylko potrafią w kilka chwil całkowicie odmienić wygląd i charakter mebla, ale również nadać mu odpowiedniej funkcjonalności. W przypadku niskich stolików wystarczy wymienić nóżki na wyższe, aby w kilka chwil odmienić jego wygląd. Ponadto warto również w niektórych przypadkach rozważyć montaż nóżek z wbudowanymi kółkami, które sprawią, że mebel stanie się bardziej mobilny. Dotyczy to nie tylko stolików kawowych, ale również regałów, mebli biurowych lub przemysłowych.

Różne rodzaje nóżek meblowych

Nóżki meblowe mogą nie tylko przyjmować bardzo różne i ciekawe kształty – począwszy od bardzo prostych, a na fantazyjnie kręconych skończywszy. Nóżki mogą mieć również bardzo różne wysokości, a także mogą być wykonane z różnych materiałów. Drewniane nóżki idealnie pasować będą do starszych mebli drewnianych z duszą, z kolei nóżki wykonane z wysokiej jakości metalu świetnie sprawdzą się w przypadku mebli nowoczesnych, wykonanych z płyty wiórowej czy nawet plastiku.