Ochrona na podłogę

mata na podłogę

Organizując pracę przy biurku w pomieszczeniu z twardymi, głównie drewnianymi podłogami, warto pomyśleć o ich zabezpieczeniu. Częste przesuwanie krzeseł i przemieszczanie foteli na kółkach potrafi poważne uszkodzić powierzchnię podłogi.

Mata do ochrony

Dobrym rozwiązaniem do zabezpieczenia powierzchni jest ochronna mata na podłogę. Maty ochronne produkowane są z różnego rodzaju tworzyw, jednak bez względu do wykorzystany materiał posiadają podobną wytrzymałość na zarysowania.

Maty ochronne dostępne są w różnych rozmiarach, więc można dopasować je pod każde biurko. Posiadają antypoślizgową warstwę, dzięki której dobrze przylegają do podłogi. Należy pamiętać, aby co jakiś czas matę odkleić i zapewnić podłodze wentylację, co zapobiega odbarwieniu lub innemu uszkodzeniu powierzchni.

Ochrona półprzezroczysta

Z wielu względów warte polecenia są maty półprzezroczyste – nie rzucają się nadmiernie w oczy i najmniej widać na nich zużycie.

Półprzezroczysta mata na podłogę znajdzie zastosowanie tam, gdzie zależy nam, aby kolor nie zaburzał aranżacji pomieszczenia. Sprawdzi się np. w biurach lub gdy ważne jest minimalistyczne wykończenie wnętrza.

Ochronna mata na podłogę to praktyczne rozwiązanie pozwalające zapobiegać zniszczeniom i uniknąć niepotrzebnych remontów.