Okna drewniane – jakość i wytrzymałość

Decydując się na zakup okien drewnianych, należy poznać ich charakterystykę po to, by wiedzieć czego się można po nich spodziewać, a także jak o nie dbać.

Zalety drewna

przesuwne okna drewnianeDrewno nie emituje szkodliwych substancji, nie będzie więc powodowało żadnych alergii. Jest ono produktem naturalnym – występuje w przyrodzie w dużej ilości, a co za tym idzie – jest różnorodne i daje możliwości dowolnej aranżacji we wnętrzach. Do tego wygląda elegancko i generuje poczucie przytulności. Powierzchnia drewna jest niezwykle przyjemna w dotyku, dzięki jedynej w swoim rodzaju fakturze, a także idealnej temperaturze. Dzięki temu, że drewno jest materiałem łatwo poddającym się obróbce, powstałe z niego okna mogą być rzeźbione różnymi kształtami. Można je także lazurować i malować na dowolny kolor, w nowoczesnych technologiach pokrywa się je także ekologicznymi powłokami ochronnymi.

Okna drewniane

Ich ramy i profile są odporne na zmiany formy pod wpływem temperatury. Dzięki stosowaniu odpowiednich środków konserwujących, ramy okien drewnianych mają także dużą odporność na inne warunki atmosferyczne. Takie okna mają wysokie parametry izolacji termicznej ram, czyli są gwarancją ciepła przy minimalnych stratach energii. Połączone z odpowiednimi okuciami i dobrej jakości szybami, spełniają wymagania związane z ochroną przeciwsłoneczną, ale także antywłamaniową i przeciwpożarową. Jak więc widać, okna drewniane są niezwykle wytrzymałe.