Okna veka – jakość i ochrona

Wybór i zakup okien to kwestia, na którą trzeba poświęcić trochę czasu tak, aby wybrać najlepsze jakościowo produkty, które spełnią wszystkie oczekiwania ich późniejszych użytkowników.

Klasa A czy B?

stylowe okna vekaJeżeli chodzi o produkcję okien, jedną z podstawowych rzeczy, na jaką trzeba zwrócić uwagę jest klasa profilowa. To od niej zależą wszystkie wymogi jakościowe. Okna klasy A posiadają ścianki zewnętrzne profili o grubości trzech milimetrów, co jest kluczowym parametrem jeśli chodzi o ochronę przed niskimi temperaturami oraz hałasem. Jest także wskaźnikiem trwałości i stabilności okien. Okna klasy B nie zapewnią już tak wysokiej izolacji cieplnej, a izolacja akustyczna także pozwala na to, by do pomieszczenia docierało więcej hałasu. Klasa B jest również bardziej podatna na pękanie naroży (w porównaniu do klasy A).

Okna veka

Nie da się sprawdzić, jakiej klasy profil został użyty w już wyprodukowanym oknie. Można to odczytać jednak w certyfikacji RAL albo w normie PN-EN 12608. Zawsze przed zakupem okien należy pamiętać o sprawdzeniu tej jakże ważnej informacji. Wyżej wspomniane standardy spełniają okna veka, gdyż jako jedyni w Polsce produkują wyłącznie profile klasy A. Można mieć więc pewność, że będą one spełniać wszystkie wymogi jakościowe. Ochronią użytkowników przed uciążliwymi hałasami zewnętrznymi, a także zapewnią należytą izolację cieplną. Klienci będą mieć także pewność, że narożniki okien veka nie będą podatne na pęknięcia, a same okna nie będą się odkształcać po ich oszkleniu. Klasa A zwiększa także gwarancję antywłamaniową (gdyż wszystkie wkręty zawiasów trafiają we wzmocnienia stalowe profili).