Trudny wybór fotela do salonu

Mamy już kanapę oraz meble, ale wydaje się nam, że w naszym pokoju brakuje czegoś jeszcze. To, o czym koniecznie powinniśmy pomyśleć to zakup sporego, wygodnego fotela. Nie tylko zwiększy on ilość miejsc do siedzenia, ale może też być funkcjonalną dekoracją lub też dodatkiem do stylizacji wnętrza. Fotele do salonu naprawdę potrafią dodać pomieszczeniu stylu, tym bardziej jeśli są duże, masywne i wybierzemy do nich tapicerkę, która dodatkowo podbije cały efekt.

O czym warto pamiętać wybierając fotel do salonu?

Na pewno o tym, aby zachowywać odpowiednie proporcje. Nie zawsze dysponujemy odpowiednio dużym metrażem, aby móc zakupić ogromny fotel z podnóżkiem (Zobacz na Antresola-Galeria.pl). Mimo wszystko jego wielkość powinna odpowiadać proporcjom we wnętrzu po to, aby uczynić je dodatkowo przytulnym, ale go nie zagracić.

Ważne jest też, aby mieć pod kontrolą ilość wzorów i faktur we wnętrzu, szczególnie jeśli ciągnie nas do wzorzystych materiałów tapicerowanych. Jeśli wybierzemy fotel z kolorową, mocno wzorzystą tapicerką musimy pamiętać, że to właśnie ten fotel będzie jako pierwszy rzucał się w oczy po wejściu do pokoju. Będzie stanowił najsilniejszy i najmocniej wybijający się akcent, który nie lubi konkurencji. W takim przypadku warto zaplanować inne elementy umeblowania czy też tapicerkę kanapy w gładkiej tkaninie, która będzie tłem dla wzorów na fotelu. Zmieszanie ze sobą na małej przestrzeni zbyt wielu mocnych akcentów sprawi, że pomieszczenie będzie wyglądało kiczowato.