Wnętrza w stylu industrialnym

Styl industrialny, zwany także przemysłowym, ma swoje korzenie w Ameryce ubiegłego wieku. kryzys ekonomiczny spowodował upadłość wielu zakładów i fabryk. W pustych halach fabrycznych zaczęto urządzać lokale mieszkalne. Ich surowy, przemysłowy styl szybko został doceniony i tak dziś wnętrza w stylu industrialnym goszczą na łamach wielu magazynów wnętrzarskich.

Lampy industrialne

Oświetlenie pełni bardzo ważną rolę w przemysłowym stylu. Lampy industrialne z dutchhouse.pl są ciężkie i proste, jakby żywcem wyjęte z fabrycznej hali. Często są to zwykłe, proste jarzeniówki albo ciężkie żelazne kosze, zawieszone na kablach. Zamiast typowych lamp industrialnych często pod sufitem zawiesza się efektowne żarówki bez żadnego klosza – doskonale wpasowują się w surowy, minimalistyczny klimat wnętrz. Industrialne lampy coraz częściej goszczą w polskich domach. 

Meble i dodatki

Materiałami królującymi w stylu industrialnym są drewno, metal, stal, beton i szkło. Warto pamiętać, że wnętrza w stylu przemysłowym są prosto i oszczędnie urządzone. Nie ma w nich miejsca na nadmiar bibelotów i gadżetów. Najważniejsza jest funkcjonalność i prostota.

Nie każdemu spodobają się zasady, jakie narzuca styl industrialny. Z pewnością jednak wnętrza w nim utrzymane mają swój styl i charakter.