Co można postawić na komodzie – pomysły i inspiracje

Najbardziej funkcjonalne są meble, które można wykorzystywać do różnych celów. Takie właśnie są wszechobecne w mieszkaniach komody. Nadają się zarówno do salonu, jak też do sypialni lub jadalni. Ich pojemne wnętrza pomieszczą wiele akcesoriów codziennego użytku. Projektowane są w rozmaitych stylach, więc już same w sobie stanowią niebanalną ozdobą wnętrza. Dodatkowo można na nich postawić jakieś przedmioty, które chce się wyeksponować w neutralnej przestrzeni.

Salon z komodą w roli głównej

Komoda ożywia pokój, w którym ogół mebli ma charakter minimalistyczny pod względem formy i kolorystyki. Zwiększa też jego funkcjonalność. We wnętrzach szuflad znajdą miejsce albumy ze zdjęciami, dokumenty, rodzinne pamiątki, czy szkatułki z biżuterią. A co postawić na komodzie aby dopełnić jej użytkowy charakter walorami dekoracyjnymi? Jest tak wiele możliwości, że warto skorzystać z pomocnych inspiracji. Na blacie komody doskonale zaprezentują się:

  • piękny stary zegar
  • stylowa lampa stojąca z kloszem
  • ozdobny flakon z bukietem kwiatów
  • nowoczesna rzeźba
  • porcelanowe bibeloty
  • fotografie w misternych ramkach
  • grafika za szkłem

By spojrzeć na ten temat z szerszej perspektywy warto sprawdzić co postawić na komodzie na stronie SFMeble.
Komoda jest meblem dość niskim, więc te wszystkie efektowne przedmioty zawsze znajdują się w zasięgu wzroku domowników. Jest to ważne zwłaszcza gdy mają one charakter sentymentalny albo wysokie walory artystyczne.

Komoda w innych odsłonach

Nie trzeba się długo zastanawiać co postawić na komodzie w kobiecej sypialni. Oczywiście znajdzie się na jej blacie lusterko do makijażu i kilka flakoników z perfumami. Dla zwiększenia nastroju relaksacyjnego przydają się też pałeczki lub świece z kojącym zapachem. W jadalni komoda pełni funkcję podręcznego kredensu. Za oszklonymi drzwiczkami będą widoczne nakrycia stołowe. Na wierzchu można postawić dużą misę ceramiczną ze świeżymi owocami a obok niej paterę na ciasteczka i herbatniki. Nastolatki przechowują w szufladach drobne elementy garderoby, podręczniki, zeszyty i różne pomoce do nauki. Dla ozdoby dziecięcego pokoju warto na komodzie poukładać kolorowe maskotki.