Dodatkowe funkcje szafki na buty

Szafka na buty obecna jest właściwie w każdym polskim domu lub mieszkaniu. Dzięki niej możliwe jest wygodne, lecz przede wszystkim estetyczne przechowywanie butów. Co jednak ciekawe, podczas wybierania takiego mebla nie trzeba się kierować tylko podstawowymi sprawami związanymi z jego rozmiarem i materiałem produkcji – warto się oprócz tego pokusić również o dodatkowe wyposażenie. Czym może ono być?

Dodatek w postaci siedziska

Szafki na buty z siedziskiem https://gornapolka.com/kp/szafka-na-buty-z-siedziskiem/ to zdecydowanie najpopularniejsza konfiguracja tego mebla na rynku. Nie tylko prezentuje się ona bardzo atrakcyjnie wizualnie, lecz przede wszystkim jest niezwykle praktyczna. Siedzisko daje możliwość wygodnego zakładania i zdejmowania butów w pozycji siedzącej.

Nie trzeba dzięki temu już więcej walczyć o zachowanie równowagi, czy też posiłkować się różnego rodzaju uchwytami i łapaniem się o ścianę. Wystarczy wygodnie usiąść i zmienić buty.

Dodatkowe schowki

Być może nie każdy o tym wie, lecz szafka na buty nie musi przechowywać jedynie butów. Wiele jest na rynku modeli, które dodatkowo wyposażone są w szufladki lub też niewielkie schowki, w których bardzo wygodnie schować można np. rękawiczki, czapki, czy też innego typu drobne akcesoria.

Co bardzo ważne takie dodatki nie wpływają zbyt mocno na cenę, a także na rozmiar całego mebla, więc warto się dowiedzieć przy zakupie, czy można daną szafkę w taki dodatek wyposażyć.

Szafka na buty z wieszakiem

Innego typu bardzo popularnym rozwiązaniem, jeśli chodzi o szafkę na buty, jest wersja, która wyposażona jest w dodatkowy uchwyt na odzież wierzchnią. Najczęściej jest to wersja nieco większa, która dodatkowo wyposażona jest w ściankę oraz umieszczony na górze uchwyt. Znacznie zwiększa tym samym swoje możliwości. Jest to bardzo dobra propozycja dla osób, których przedpokój zaliczany jest do tych mniejszych, ponieważ pozwoli to na wyraźne oszczędzenie miejsca.