Hokery do domu

Charakterystyczne, wysokie krzesła barowe przestały się już kojarzyć z wnętrzem pubu, baru czy restauracji. Hokery są bardzo często wykorzystywane w aranżacji domowych przestrzeni. Z racji swojego barowego rodowodu krzesła barowe najczęściej wykorzystywane są w kuchniach. Decydując się na zakup hokerów powinniśmy jednak zwrócić  uwagę na parę szczegółów.

Funkcjonalność przede wszystkim
Na rynku znajdziemy szeroki wybór modeli. Hokery występują w różnych rozmiarach i obiciach. Często wyposażane są w podnóżek. Wiele krzeseł barowych jest także obrotowych oraz posiada regulację wysokości. Krzesła barowe projektowane są do intensywnego użytkowania. Hoker musi być zatem łatwy do wyczyszczenia. Dlatego też najczęściej spotkamy modne hokery z siedziskami wykonanymi ze skóry naturalnej, skóry ekologicznej czy nawet z plastiku. Obicia materiałowe nie sprawdzają się z uwagi na podatność na plamy i w związku z tym są rzadko stosowane.

Jak ustawić krzesła barowe?
Tak jak w przypadku innych mebli musimy szukać hokerów dopasowanych do naszego wnętrza. Nie do każdego wnętrza będą pasować stołki barowe o masywnej stylistyce. Niekiedy lepszym wyborem mogą być krzesła o lżejszej konstrukcji.

Jedną z najbardziej istotnych kwestii jest dopasowanie wysokości krzeseł barowych do blatu, przy którym będą stały. Dla blatów o wysokości około 90 cm, takich jak np. wyspy kuchenne, najlepszym wyborem jest hoker o maksymalnej wysokości 80 cm.