Jak wybrać biurko do biura lub domu?

Biurko jest najważniejszą częścią każdego pomieszczenia biurowego. Pracownik spędza 40 godzin w tygodniu przy biurku, więc dobór właściwego biurka ma kluczowe znaczenie. Jednak temat zakupu tych mebli martwi nie tylko pracodawców. Coraz częściej ludzie decydują się na pracę zdalną i ustawiają biurko w swoim mieszkaniu.

Zalecenia dla biurka i miejsca pracy

  • Wysokość biurka powinna być regulowana, aby można było dostosować ją do własnego wzrostu
  • Wysokość biurka z ekranem komputera lub laptopa powinna zapewniać kąt widzenia w zakresie 20-50
  • Również przy wyborze regulowanego biurka należy rozważyć te, które umożliwiają pracę na siedząco i na stojąco

Praca z komputerem lub laptopem

Wybór biurka zależy od rodzaju sprzętu, z jakim dana osoba pracuje na co dzień. Pracując na laptopie, warto wybrać mebel z dużym blatem, na którym można oprzeć ręce. Niektóre biurka mają dodatkowe miejsce na przedłużacz.

Liczy się niezawodna wydajność

Przy wyborze biurka nie należy kierować się wyłącznie ceną. Kupowanie dobrych mebli to inwestycja na wiele lat, a może nawet na całe życie. Warto wybierać modele z solidnymi blatami i nogami, które utrzymają urządzenia biurowe, dokumenty i inne akcesoria obecne w codziennym miejscu pracy. Jeśli biurko posiada szuflady, warto sprawdzić, czy są one wyposażone w metalowe kółka, które nie zacinają się podczas zamykania i otwierania.

Estetyka

Wygląd nie jest główną cechą przy podejmowaniu decyzji o zakupie mebli, natomiast praca przy nowoczesnym, atrakcyjnym wizualnie biurku z pewnością zwiększa motywację pracownika. Pod względem stylistycznym i kolorystycznym biurko powinno pasować do całego pomieszczenia, w którym się znajduje. Jest to szczególnie ważne, jeśli pracuje się w domu, na przykład w salonie. Meble powinny wtapiać się w tło i pasować do reszty wyposażenia. Obecnie za najmodniejsze uważane są biurka w stylu skandynawskim z białymi lub drewnianymi blatami. Często drewniane nogi zastępowane są metalowymi, aby nadać bardziej nowoczesny, minimalistyczny wygląd.

Wybierając biurko do domu lub biura, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na wygodę. Stałe korzystanie z niewłaściwego biurka może mieć negatywny wpływ na Twoje zdrowie.