Jakie materace dmuchane wybrać?

Gorące letnie dni zachęcają do rekreacji na świeżym powietrzu, zwłaszcza nad zalewami. Aby jeszcze bardziej cieszyć się urokiem relaksu nad wodą, warto skorzystać z dmuchanego materaca. Daje możliwość ciągłego chłodzenia w wodzie lub odpoczynku nad jej powierzchnią.

Materace dmuchane – szeroki wybór modeli

Materace dmuchane

Istnieje kilka rodzajów nadmuchiwanych materacy wodnych. Pojedyncza poduszka powietrzna,  może z łatwością pomieścić jedną osobę, jest mała, dzięki czemu jest łatwa w transporcie. Duży materac wodny dla dwojga jest idealny dla dwóch osób dorosłych lub jednej osoby dorosłej z dziećmi. Warto pamiętać, że materace nie muszą mieć typowej formy prostopadłościanu. Bardzo popularnym modelem są duże kółka do pływania, czyli poduszki powietrzne z otworami. Duże koła są bardzo stabilne i pozwalają wygodnie się położyć, dając niesamowity komfort. Jeśli chcemy, możemy wybrać bardziej egzotyczne kształty, jak nadmuchiwany flaming czy nadmuchiwany jednorożec.

Materace dmuchane – postaw na bezpieczeństwo

Jeśli kupujesz dmuchany materac, warto podejść do niego mądrze. Proszę zwrócić uwagę na przepisy bezpieczeństwa. Przeglądając materace wodne, warto wybrać te z uchwytami. Jeśli niechcący odpłyniemy od brzegu i wpadniemy do wody, łatwiej będzie nam wrócić na materac, bądź trzymać za rączkę i pozostać nad wodą. Wybierając nadmuchiwane urządzenie warto również zadbać o to, aby posiadało ono wiele komór powietrznych. Jeśli jedno z pomieszczeń ulegnie uszkodzeniu w wyniku kontaktu z kamieniami lub ostrą roślinnością, dzięki drugiemu wrócimy bezpiecznie na brzeg.