Kupno i eksploatacja domowego basenu

Właściciele domków jednorodzinnych w okresie letnim bardzo często decydują się na zakup basenu ogrodowego. Okazuje się on wybawieniem w gorące, letnie dni, kiedy temperatura na dworze staje się wręcz nieznośna. Na co zwrócić uwagę, by wybrać basen doskonale dopasowany do własnych potrzeb?

Basen marki Intex – najczęstszy wybór

Osoby poszukujące ogrodowego basenu bardzo często decydują się na basen Intex. Wszystko dlatego, że można kupić go w naprawdę atrakcyjnej cenie, a przy okazji jest to produkt naprawdę wysokiej jakości. Wybierając basen na stelażu, można mieć pewność, że bez żadnych uszkodzeń posłuży on przez wiele kolejnych sezonów. Jeśli chodzi o rozmiar basenu, to wszystko zależy od preferencji klienta, a także wielkości jego ogródka. Trzeba wziąć także pod uwagę fakt, że napełnienie basenu o dużych rozmiarach z pewnością będzie miało wpływ na wysokość rachunku za wodę. W przypadku dużych basenów koniecznie trzeba także położyć ogromny nacisk na kwestię utrzymania czystości wody.

Jak utrzymać czystą wodę w basenie?

W okresie, kiedy basen przez dłuższy czas jest nieużywany, warto zadbać o to, by był przykryty specjalnie dopasowaną pokrywą. Dzięki niej do wody nie wpadają różnego rodzaju martwe owady, liście z drzew czy też pyłki kwiatów. Basen o dużych rozmiarach koniecznie musi posiadać także specjalnie dopasowana pompę, która zajmie się filtracją drobnych zanieczyszczeń. Warto także od czasu do czasu zająć się ręcznym usuwaniem zanieczyszczeń z wody – przy pomocy specjalnego sitka bądź też odkurzacza do basenu.