Lampy wiszące i stojące – niezbędne wyposażenie domu

Ozdoby i dekoracje to wyposażenie domu, które jest niezbędne, gdy marzymy o wnętrzu, które będzie wyjątkowe i niebanalne. Koniecznie trzeba pamiętać, że bardzo ważne w aranżacji wnętrz jest oświetlenie, które nie tylko ma być praktyczne, ale również estetyczne. Jak wybrać ciekawe lampy wiszące i stojące do mieszkania?

Lampy wiszące i kinkiety

Wybierając wyposażenie domu (zobacz takie: https://bokono.pl)należy skupić się na jego właściwościach praktycznych, jak i estetycznych. Lampy muszą dobrze doświetlać pomieszczenie, ale również powinny dawać światło, które jest przytulne i przyjemne dla oka.

W pokojach dziennych, które są duże i przestronne sprawdzą się lampy wiszące, które są długie i od razu rzucają się w oczy, takich lamp należy jednak unikać w mniejszych salonach, gdyż mogą być przytłaczające. Warto postawić na oświetlenie, które jest blisko sufitu.

Ciekawym dodatkiem są również kinkiety, które można umieścić nad sofą, komodą, w pobliżu stołu czy tak, by oświetlały obrazy na ścianach.

Lampy stojące

Kompletując wyposażenie domu należy również zadbać, by znalazły się w mieszkaniu lampy stojące. Ważne są zarówno lampy podłogowe, jak i stołowe.

Wybierając lampy do nowoczesnego wnętrza warto skupić się na modelach prostych i surowych. Nowoczesne wnętrza cenią minimalizm. Dla odmiany w salonie w stylu glamour pięknie będzie wyglądała lampa bogato zdobiona. Kryształki, błyszczące powierzchnie i złote lub srebrne dodatki to esencja stylu. Wybierając lampę do salonu w stylu skandynawskim należy postawić na proste wykończenie oraz naturalne materiały. Drewno i jasna kolorystyka idealnie wpiszą się w charakter wnętrza.

Warto pamiętać, że im więcej jest punktów świetlnych w mieszkaniu, tym ciekawiej ono wygląda po zmroku. Lampy podłogowe można ustawić w rogach pokoju, koło sofy czy w pobliżu fotela wypoczynkowego. Lampy stołowe świetnie będą wyglądały na komodzie, stoliku kawowym czy na parapecie okiennym.