Meble z palet, które warto mieć w swoim domu

Meble z palet mogą być niezwykle stylowym i oryginalnym rozwiązaniem, które doskonale wpasuje się w industrialne wnętrza. Najczęściej palety wykorzystuje się do tworzenia stolików kawowych albo wygodnych siedzisk. A jakie inne, mniej powszechne meble z palet, mogą znaleźć się w danym pomieszczeniu?

Biurko

Palety mogą posłużyć do zrobienia praktycznego biurka, które idealnie sprawdzi się szczególnie w pokoju młodzieżowym. Istnieje wiele możliwości – można wykonać biurko z europalety i dołączyć do niego metalowe szafki z szufladami albo postawić palety na sztorc i stworzyć w ten sposób wygodny stolik.

Łóżko

Równie dobrze z palet można wykonać nowoczesne i ekologicznie wyglądające łóżko, konstruując podest, na który wystarczy nałożyć materac. Takie łóżko sprawdzi się zarówno w sypialni małżeńskiej, jak i w pokoju młodzieżowym czy gościnnym. Palety można pomalować na dowolny kolor, dlatego będą pasować do każdego wnętrza. Należy jednak pamiętać, by uzupełnić przestrzeń między deszczułkami na wierzchu palety, co znacznie poprawi komfort spania.

Wieszak z palet

Doskonałym dodatkiem do każdego nowoczesnego mieszkania może być drewniany wieszak wykonany z palet. Sprawdzi się zarówno w przedpokoju jako wieszak na ubrania, jak i jako praktyczny i ekologiczny wieszak na narzędzia ogrodnicze.

Przykłady wymienionych w artykule mebli z palet znajdziesz na http://www.meblepandarek.pl/