Płytki w małej łazience

W małych pomieszczeniu przeznaczonym na łazienkę trzeba poradzić sobie z wieloma ograniczeniami, które niesie ze sobą mała przestrzeń użytkowa. Jednym z celów wielu osób tworzących wystrój wnętrza takiego pomieszczenia jest uzyskanie wizualnego efektu powiększenia postrzeganej przestrzeni. Pozwala to wytworzyć nawet w małym pomieszczeniu wrażenie większego komfortu.

O czym powinno się pamiętać wybierając płytki do łazienek:

  • jeśli chce się ocieplić wnętrza warto postawić na kontrastowe materiały
  • nie mając pomysłu na kolorystykę wnętrza warto postawić na klasyczne jasne barwy
  • w małej łazience lepiej unikać wzorzystych kafelków.

Tworząc wnętrze w małej łazience warto pomyśleć o efektach wizualnych, które można uzyskać przy zastosowaniu oferujących optyczne efekty materiałów. Połyskliwe kafelki, które odbijają światło mogą optycznie powiększyć powierzchnię pomieszczenia. W ten sposób można stworzyć łazienkę, która będzie prezentowała się bardziej przytulnie i komfortowo.

Specyficzne warunki w łazienkach

Przy wybieraniu materiałów wykończeniowych do łazienek trzeba brać pod uwagę, że w tym pomieszczeniu występują trudne warunki. Przede wszystkim woda oraz wilgoć mogą bardzo negatywnie wpływać na materiały, które nie są odporne na oddziaływanie takich czynników. W tym względzie płytki ceramiczne są w stanie zapewnić doskonałe parametry techniczne dotyczące między innymi niskiej nasiąkliwości. W ten sposób do zaaplikowanych już na posadzkach materiałów nie będzie dostawała się woda.

Efekty dekoracyjne

W małych łazienkach zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą małe płytki tubądzin. Przy dużych kaflach w małych pomieszczeniach fugowanie może się nadmiernie uwidaczniać. Rozwiązaniem może być montaż bez fugowania, ale trzeba brać pod uwagę, że wówczas trzeba zdecydować się na specyficzne materiały.

Dobrej jakości płytki Tubądzin dostępne są w sklepie – https://home100.pl/tubadzin