Prosta i szykowna ceramika łazienkowa

Łazienka jest pomieszczeniem dość małym, jednocześnie gromadzimy w niej całkiem sporo rzeczy, także trzeba urządzić ją tak, żeby było przestronnie i funkcjonalnie. Jaka ceramika łazienkowa będzie odpowiednia?

Nie sugeruj się wyłącznie ceną

Wyposażenie do łazienki jest kosztowne, jednak ma służyć na lata, dlatego nie należy przesadnie na nim oszczędzać. Aby wnętrze było eleganckie, warto zainwestować w klasyczne, ponadczasowe rozwiązanie, dzięki temu nawet po wielu latach użytkowania ceramika i armatura nadal będzie wyglądać efektownie. Zacznijmy od kształtów ceramiki, dobrze sprawdzi się owalna i prostokątna, nie warto decydować się na rozwiązania asymetryczne. Tą samą zasadą warto kierować się wybierając umywalkę – im prostsza, tym lepsza.

Ceramika limone na podłogę i na ściany

Wybierając płytki podłogowe i ścienne, najlepiej decydować się na produkty od sprawdzonych producentów, którzy udzielają długiej gwarancji, co do których mamy pewność, że są godni zaufania. Ceramika limone – https://www.banyo.pl/firm-pol-1396532312-Ceramica-Limone.html cieszy się dużą popularnością i bez wątpienia warto wziąć ją pod uwagę. W ich ofercie można znaleźć bardzo eleganckie i wytrzymałe płytki drewnopodobne, które doskonale imitują naturalny materiał, a także płytki gresowe, które wyglądają jak beton architektoniczny. Możliwości jest wiele, ale jeżeli zależy nam na optycznym powiększeniu wnętrza, ważne jest to, żeby płytki nie były dzielone fugami, powinny mieć taki sam kolor.

O czym warto pamiętać wybierając ceramikę łazienkową?

Przede wszystkim należy sprawdzić jakość wybranych produktów, obecnie w sieci bez problemu można znaleźć oceny poszczególnych produktów i ogólne rekomendacje dotyczące sprzedawców czy producentów, warto sobie je sprawdzić. Kolejna ważna rzecz to gwarancja, ważne jest to, żeby producent udzielał długiej gwarancji na swoje produkty.