Specjalny zestaw do czyszczenia basenu

Przydomowy basen to ogromna przyjemność. W celu czyszczenia go i odpowiedniej jego eksploatacji z powodzeniem przyda się dobry zestaw do czyszczenia basenu.

zestaw do czyszczenia basenuW skład każdego zestawu do czyszczenia basenu wchodzi: odkurzacz z możliwością podłączenia go do węża ogrodowego oraz do pomp filtrujących oraz cedzak do zbierania nieczystości z powierzchni wody danego basenu. Odkurzacz powinien być zamontowany do bardzo długiego węża, tak by mógł dotrzeć do jak najdalszych krawędzi basenu. Trzonek, na którym umieszczony jest cedzak, powinien mieć co najmniej 280 do 300 cm długości. Do zanieczyszczeń na powierzchni wody należy bez problemu dotrzeć z każdego brzegu basenu. Zestaw do czyszczenia basenu zawsze pozwoli na dokładne wyczyszczenie każdego basenu.

Odkurzacze doskonale oczyszczą każde dno basenowe, najłatwiej zrobią to odkurzacze elektryczne, chociaż dobrze oczyszczą dno też odkurzacze ręczne. Wszystkie ściany basenowe, również łatwo można utrzymać w czystości dzięki odkurzaczom. Cedzak wybierze nieczystości, odpowiedni skimmer oczyści doskonale wodę będzie dozował chemię.

Tak zadbany basen będzie służył bardzo długo. Jednak zestaw do czyszczenia basenów to zestaw, którym należy czyścić basen co jakiś czas. Czyszcząc basen przy pomocy takiego zestawu można wszystkie czynności wykonywać z brzegu basenu, nie trzeba w tym celu do niego wchodzić. Należy również dbać o czystość każdego zestawu do czyszczenia basenu, taki zestaw powinien służyć przez kilka lat.