Środki czystości do domu, w których zakup warto zainwestować

Utrzymywanie czystości w domu to niełatwe zadanie. Niezwykle pomocne w usuwaniu brudu, kurzu czy innych zanieczyszczeń są specjalistyczne środki dostępne w sklepach. Dzięki nim prace porządkowe w kuchni, salonie, czy też łazience przebiegają szybciej i skuteczniej.

Lśniące podłogi i szyby

Przy wyborze preparatu do mycia podłóg, należy zwrócić szczególną uwagę na rodzaj nawierzchni. Niektóre substancje chemiczne mogą działać niszcząco na drewno, laminowane panele lub płytki ceramiczne. Osoby, które szukają wydajnych i skutecznych płynów do mycia podłóg o działaniu czyszczącym i nabłyszczającym, powinny zainteresować się marką dr. prakti. W ofercie tej firmy znaleźć można również płyny do mycia szyb i okien o przyjemnym, świeżym zapachu, które usuwają brud i nie pozostawiają smug.

Czyszczenie kuchni i łazienki

środki czystości do domu

Kupując środki czystości do domu, nie należy zapominać o tych przeznaczonych do kuchni i łazienki. Dobrej jakości kuchenne produkty powinny skutecznie usuwać tłuszcz oraz wykazywać działanie antybakteryjne. Podczas codziennej pielęgnacji świetnie sprawdzają się delikatne mleczka, które chronią czyszczone powierzchnie przed zarysowaniem lub zniszczeniem. Środki czystości do toalety wykazują działanie czyszcząco-dezynfekujące. Są pomocne w usuwaniu:

  • kamienia,
  • brudu,
  • resztek mydła,
  • resztek kosmetyków.

W każdej łazience powinien znaleźć się płyn do czyszczenia i dezynfekcji toalet oraz preparat do czyszczenia i pielęgnacji zlewozmywaków oraz kabin prysznicowych. Odpowiednio dobrane produkty znacząco ułatwiają utrzymywanie higieny w łazienkach.