Czym jest sól do zmywarki i jakie ma zastosowanie?

Sól do zmywarek jest niezbędnym składnikiem do utrzymania prawidłowej pracy urządzenia i czystości naczyń. Sól jest bardzo ważnym składnikiem w kuchni. Używasz go do przyprawiania potraw, robienia makaronów i wielu innych dań. Jednak w wielu kuchniach można znaleźć nie tylko sól stołową do przyprawiania potraw, ale także sól do zmywarki.

Sól do zmywarki do naczyń: co to jest?

sól do zmywarki

Sól do zmywarki z tego sklepu to nic innego jak chlorek sodu, związek chemiczny występujący również w soli kuchennej, niemniej jednak jest to kiepski substytut konkretnego dodatku do zmywarki. Sól do zmywarek poddawana jest przecież specjalnej obróbce mającej na celu usunięcie żelaza i węglanów, pierwiastków obecnych w innych rodzajach soli. Żelazo i węglany są potencjalnie niebezpieczne dla zmywarki, ponieważ zwiększają twardość wody, a tym samym mogą mieć negatywny wpływ na prawidłowe działanie urządzenia.

Do czego służy sól do zmywarek?

Ile soli wsypujesz do zmywarki każdego dnia? A czy zastanawialiście się kiedyś do czego to służy? Zanim zostanie odprowadzona do kanalizacji, przechodzi przez zmiękczacz wody, czyli urządzenie, które pochłania wapno znajdujące się w wodzie.

Jak wspomniano powyżej, znaczenie soli w zmywarkach do naczyń jest nie do przecenienia: uzupełnia ona sód w „żywicach jonowymiennych” obecnych w zmiękczaczu. Żywice są w ten sposób regenerowane i mogą w najlepszy możliwy sposób spełniać swoją funkcję: przyciągać i wychwytywać jony magnezu i wapnia, które są odpowiedzialne za twardość wody. Sól do zmywarek można zatem uznać za nieodzowny środek pomocniczy przy czyszczeniu zmywarek, ponieważ pomaga usunąć potencjalnie niebezpieczny kamień nazębny i kamień w zmywarce.