4 kroki do wykonania wylewki samopoziomującej

Aby posadzka, na której ma znaleźć się podłoga, była odpowiednio przygotowana, najczęściej trzeba ją wyrównać. Jednym ze środków, jaki służy stworzeniu na niej idealnie gładkiej powierzchni, jest dobrze znana każdemu fachowcowi wylewka samopoziomująca. Mimo iż jej wykonanie może wydawać się trudnym zadaniem, to jej stworzenie polega na kilku prostych krokach.

1. Przygotowanie podłoża

Na początku pracy z wylewką należy przygotować podłoże, na jakim ma się ona znaleźć. W tym celu najpierw dokładnie ogląda się posadzkę i ewentualnie usuwa się z niej wszelkie zanieczyszczenia.

2. Zebranie pomiarów

To bardzo ważny krok, gdyż od niego zależy skuteczność wylewki, należy więc dokładnie zmierzyć nierówności, które zostaną zakryte. Jeśli decydujemy się na wykonanie grubej warstwy wylewki, to trzeba też pamiętać o tym, by do wartości pomiaru dodać kilka milimetrów, ponieważ wylewka musi mieć określoną, minimalną grubość.

3. Zagruntowanie podłoża

Aby wykonać wylewkę, jej podłoże nie może wykazywać właściwości chłonnych. Dlatego najlepiej na posadzkę położyć folię lub papę ułożoną na izolacji termiczno- akustycznej. W tym przypadku wylewka powinna mieć grubość minimum 2 centymetrów. Jeśli zaś nie korzystamy z dodatkowej warstwy izolacji, wystarczy nałożyć na powierzchnię preparat zwiększający przyczepność i zmniejszający chłonność.

4. Wykonanie wylewki

Zgodnie z instrukcją znajdującą się na opakowaniu wylewki samopoziomującej (do nabycia na Budujmy.eu) wykonuje się masę, którą następnie należy nałożyć na powierzchnię. Najbezpieczniej będzie stosować się do zaleceń producenta, ponieważ każdy produkt tego typu wyróżnia się innymi właściwościami.